Uroczystość Chrystusa Króla (20.11.2022 r.)

1.     Dziś uroczystość Chrystusa Króla, ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Patronalne święto Akcji Katolickiej i KSM. Dziś również poświęcamy opłatki. Pan organista  będzie dostarczał te opłatki  do każdej rodziny. Ofiary jakie będziemy składać z tej okazji przeznaczone są po połowie dla P. Organisty i na potrzeby Parafii. W  Hrubieszowie o godz. 15:00 rozpoczyna  Diecezjalny Światowy Dzień Młodzieży. O 14 zbiórka na parkingu  i wyjazd młodzieży.

2.     Za tydzień rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny. Adwent to czas, który ma Nas przygotować na Święta Narodzenia Pańskiego i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Msze św. przez Adwent w niedzielę będą odprawiane o 8:30 rano, i o 12:00, w kaplicach o 10:30.

3.    W poniedziałek 21 listopada wsp. Ofiarowania NMP. We wtorek  22 listopada wsp. św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego.  W czwartek 24 listopada wsp. św. męczenników Andrzeja Dunc Lang i Towarzyszy. Za tydzień taca na WSD naszej diecezji.

4.     Bardzo dziękuje za posprzątanie Kościoła osobom z Mołodiatycz i ofiarę na kwiaty.  Bóg zapłać. I na sobotę na godz. 9:00 proszę osoby z  Mołodiatycz.

5.     Rok formacyjny: Adoracja w ciszy w każdą środę od godz. 15:00 rozpoczynać będziemy koronką. Legiom Maryi – poniedziałek godz. 10:00. Przyjaciele Oblubieńca środa godz. 16:00.   Schola wg. własnego harmonogramu. Ceremoniarze, Lektorzy i ministranci starsi – sobota godz. 10:00, Ministranci  młodsi – sobota godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy.