IV Niedziela Wielkanocna (08.05.2022 r.)

1.     Dziś IV Niedziela Wielkanocna. Niedziela Dobrego Pasterza, która Rozpoczyna Kwartalne Dni modlitw o Powołania do Służby w Kościele.

2.     W poniedziałek 9 maja przypada św. Stanisława BP. patrona Polski  ( przeniesiona z wczoraj), w piątek 13 maja wsp. NMP z Fatimy; rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie  o godz. 18:00. W sobotę 14 maja święto św. Macieja Apostoła.

3. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii odbędzie się wizytacja Kanoniczna. Przeprowadzi ją Ks. Bp. dr hab. Mariusz Leszczyński.  Bardzo proszę wszystkich Parafian o pomoc w przygotowaniu uroczystości: Radę Parafialną, grupy duszpasterskie o dyspozycyjność i pomoc o cokolwiek ks. proboszcz się zwróci. O liczne uczestnictwo we Mszach świętych i świadectwo naszej żywej wiary. Program tego dnia będzie następujący: o godz. 8:30 – Powitanie Ks. Biskupa  i Msza św. w Majdanie Wielkim, o 10:00 Msza św. i I Komunia św. w Trzeszczanach; o 12:00 – główna Msza św. wizytacyjna i udzielenie sakramentu bierzmowania; 13:45 – odwiedziny naszego cmentarza i modlitwa za zmarłych; 16:00 Msza św. w Chyżowicach i pożegnanie Ks. Biskupa.

 4. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.  Znajdźmy czas, aby poświecić go Bogu i Matce Najświętszej.  Majówki odprawiamy po Mszy św. wieczorowej o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 11:45.  Różaniec (przed sumą) o godz. 11:20.

5.     Próba dzieci i rodziców pierwszokomunijnych w środę i w piątek po nabożeństwie. Próby dla bierzmowanych – poniedziałek, czwartek i sobota po nabożeństwie.  Spowiedź dla dzieci I komunijnych,  bierzmowanych, rodziców, ich rodzin i złożenie przyrzeczeń abstynenckich – piątek o godz. 17:15. Dodatkowo dzieci I-komunijne na Mszy św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Proszę o zabranie ze sobą świec z chrztu.  We wtorek  na Mszy wieczorowej dzieci I- komunijne otrzymają książeczki do nabożeństwa.

6.    Ceremoniarze, Ministranci starsi i Lektorzy – zbiórka w sobotę o 10:00. Ministranci Młodsi – sobota o godz. 11:00. Schola– według własnego harmonogramu.  Serdecznie zapraszamy.

7.     Bardzo dziękuję za posprzątanie Kościoła osobom z Trzeszczan i ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać.  Na piątek i sobotę o godz. 9:00 rano zapraszam rodziców dzieci I-komunijnych  i bierzmowanych do posprzątania kościoła i terenu wokół plebani i placu kościelnego. Proszę  na piątek zabrać ze sobą potrzebny sprzęt tj.: kosiarki, kosy grabie motyczki rękawice itp.