Poniedziałek Wielkanocny (18.04.2022 r.)

  1. Dziś Poniedziałek w Oktawie Wielkiej Nocy. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na KUL.

2.     Trwa Oktawa Wielkanocna tzw. Biały Tydzień (do Niedzieli Miłosierdzia Bożego). Oktawa jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień. Dlatego w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przez cały tydzień w Oktawie będziemy modlić się Nowenną do Bożego Miłosierdzia 10 minut przed Mszą św. o godz. 7:00 a procesja z Figurką Zmartwychwstałego i z Krzyżem będzie się odbywać przed Mszą św. o godz. 7:30.  Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

3.     W przyszła niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Fundusz Caritas.

4.     Bardzo dziękuje za posprzątanie kościoła  i ofiarę na kwiaty 140 zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 proszę następne osoby z  Trzeszczan.

5.      Spotkanie KSM –u w sobotę o godz. 18:00. Spotkanie Przyjaciół Oblubieńca – środa o godz. 17:00 Serdecznie zapraszamy.

6.     Dziękuje wszystkim parafianom którzy zaangażowali się w prace przy kościele i na plebani. Dziękuje osobom na czele z Ks. Mateuszem za wykonanie ciemnicy i Grobu Pańskiego, Joli, Ali, Justynie i Wojtkowi. Przyjaciołom Oblubieńca za pomoc na plebanii w przygotowaniu na święta. Dziękuje za przygotowanie Triduum Paschalnego i procesji rezurekcyjnej: strażakom, paniom, ministrantom, scholi, lektorom. P. organiście, Ks. Mateuszowi,  Ks. Kanonikowi. Za wszelki wkład wniesiony w uświetnienie tego wielkiego misterium naszego zbawienia. Dziękujemy wszystkim parafianom za adoracje w Ciemnicy i Bożym Grobie. Bóg zapłać.