VIII Niedziela zwykła (27.02.2022 r.)

1.         Dziś VIII Niedziela Zwykła.  Dziś Kościół rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Taca inwestycyjna na ogrzewanie naszego kościoła. Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, i nasz Ks. Bp Marian Rojek zaapelowali o modlitwę i ogólnopolską zbiórkę funduszy do puszek w tą  niedzielę, 27 lutego 2022 r. oraz w Środę w Popielcową, 2 marca br., na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

2.         W tym tygodniu przypada: we wtorek 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Środa Popielcowa która rozpoczyna 40 – dniowy okres Wielkiego Postu- Msze św. z posypaniem głów popiołem w kościele parafialnym o godz. 8:30 i 16:00 a w kaplicach o 15:00. (W tym dniu obowiązuje nas post ścisły: ilościowy – 2 posiłki lekkie i 1 do syta, obowiązuje od 18 roku życia do 60. Post jakościowy – nie spożywamy pokarmów mięsnych od 18 roku życia do końca życia.) Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.  Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i rodziców w środę o godz. 16:00.  Obecność obowiązkowa.  W piątki Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16:00 a później Msza św. o godz. 16:30. W niedzielę Gorzkie Żale przed sumą o godz. 11:40 a różaniec o 11:20.  Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież osoby dorosłe do uczestnictwa w tych wielkopostnych nabożeństwach, które mają nas przygotować do świąt wielkanocnych. Szczególnie młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania i dzieci do I Komunii św. Za każdorazowe odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskiwać odpusty zupełne. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek sobota i niedziela miesiąca marca. Chorych będziemy odwiedzać  w I piątek miesiąca od godz. 9:00 rano. Pierwsza sobota miesiąca o godz. 17:00 nabożeństwo pierwszosobotnie i zmiana tajemnic różańcowych a później o godz. 18:00 Msza św. z nieszporami  z niedzieli transmitowana przez KRZ.  

3.       Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła osobom z Trzeszczan  i ofiarę na kwiaty 140 zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 rano proszę następne osoby z kolejki z Trzeszczan 

4.         Modlitwa o mądrość, świętość  i odwagę dla naszych  kapłanów w Wielkim Poście i o pokój na Ukrainie. Są karteczki proszę zaznaczyć kołeczkiem ten dzień w którym ofiaruję Eucharystię wraz z komunią świętą w tych intencjach. Zachęcamy do podjęcia tego postanowienia. 

6.          W sobotę o godz. 10:00 spotkanie ministrantów starszych, lektorów i ceremoniarzy a o 11:00 spotkanie ministrantów młodszych. Spotkanie KSM –u w sobotę o godz. 17:00. Spotkanie scholi według własnego harmonogramu. Serdecznie zapraszamy.