IV niedziela zwykła (30.01.2022r.)

1.      Dziś IV niedziela zwykła

2.      W poniedziałek 31 stycznia wsp. Św. Jana Bosko. W środę  2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godzinie 8:30 i 16:00 a w kaplicach o 15:00.  Na każdej Mszy świętej poświęcenie gromnic. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Puszka na siostry klauzurowe. Tego dnia nasz Biskup Marian Rojek obchodzi 16 rocznicę święceń biskupich. Pamiętajmy o Nim w swoich modlitwach.

3.      W czwartek 3 lutego z racji wsp. Św. Błażeja poświęcenie świec tzw. Błażejek i błogosławieństwo naszych gardeł. W sobotę  5 lutego przypada wspomnienie świętej Agaty i poświęcenie chleba, wody i soli. Tego dnia Diecezjalny Dzień Chorych w Zamościu w Parafii św. Michała Archanioła o godz. 11:30.

4.        Dziękuje wszystkim,(panom, młodzieży) na czele z Ks. Mateuszem, którzy pomagali przy rozebraniu szopki i dekoracji bożonarodzeniowych . Dziękuję Wojtkowi Cybulko za ofiarowanie choinek.

5.        W tym tygodniu przypada również I czwartek, piątek, sobota i niedziela  miesiąca.W I czwartek miesiąca  będziemy modlić się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. W I piątek miesiąca chorych będziemy odwiedzać od godz. 9:00 rano. I sobota miesiąca  nabożeństwo pierwszosobotnie i adoracja o godz. 17:00 a później zmiana tajemnic różańcowych i Msza św. o godz. 18:00 transmitowana przez KRZ. W środę 2  lutego o godz. 16:00 spotkanie dzieci i rodziców pierwszokomunijnych. Obecność obowiązkowa. 

6.        Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła osobom z Trzeszczan i ofiarę na kwiaty 140 zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godzinę 9:00 proszę następne osoby z Trzeszczan.

7.       Spotkanie scholi – piątek godz. 16:00.