SPRAWOZDANIE NA ZAKOŃCZENIE 2021 ROKU

Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci, ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu. Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy zapłacić dobrem za wyrządzane nam zło.” (kard. Stefan Wyszyński)

Trzeba nam się pytać o obecność Boga i wiary w Jego Opatrzność w kończącym się roku.

Życie sakramentalne

Na pierwszym miejscu trzeba tutaj wymienić posługę sakramentalną. W tym roku rozdaliśmy 52 tys. Komunii świętych. Odwiedzamy chorych w pierwsze piątki miesiąca – 36 osób systematycznie korzysta z tego sakramentu. Ochrzciliśmy w całym roku 21 dzieci. Do pierwszej komunii św. przystąpiło 16 dzieci. Sakrament bierzmowania przyjęło 14 osób. Do sakramentu małżeństwa przystąpiło 9 par. Umarło – odeszło do wieczności 50 osób.

Apostolat

Przy parafii działały grupy apostolskie, modlitewne. Wymienić tu należy: Żywy Różaniec, Ministranci, Lektorzy, Schola, KSM, Szkolne Koło Misyjne, Przyjaciele Oblubieńca i 2 Róże modlące się za swoje dzieci.

Ważne wydarzenia

Jako proboszcz do ważniejszych wydarzeń kończącego się roku zaliczam:

pandemia koronawirusa

odpusty Parafialne ku Czci Trójcy Przenajświętszej i Narodzenia NMP

Nabożeństwa Fatimskie

Wielkopostna Modlitwa za Kapłanów

rekolekcje wielkopostne

2 nabożeństwa uwielbieniowe (wigilia zesłania Ducha św. i wigilia Chrystusa Króla Wszechświata

I soboty miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych.

Transmisja I soboty nieszpory-przez KRZ

Różaniec przed sumą prowadzony przez kółka różańcowe

Rekolekcje adwentowe

strona medialna Parafii (Fb – obserwujących 1214 lubi 1078, i strona parafii – 99852 liczba wejść na stronę, 24954 – liczba osób które skorzystały z naszej strony)

Kurs Lektorski w naszej parafii

Diecezjalny Światowy Dzień Młodych

IV Bal Wszystkich Świętych

Tydzień Misyjny

Dzień Skupienia Przyjaciół Oblubieńca

V Olimpiada Sportowa w Zamościu

Beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Niedziela Radiowa

Dożynki gminno-parafialne

Dwóch nowych ceremoniarzy

Święto patronalne wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca

Święto patronalne strażaków

XIII Tydzień Biblijny

Herody

Kolędowanie z chórem Knieja

Pożegnanie Pana kościelnego

Pomoc ks prałata Andrzeja Puzona

3 miesieczna pomoc ks płk Eugeniusza

Co boli?

Że tak łatwo człowiek ulega temu co niesprawdzone i wydaje złą opinie o drugim. Plotki oszczerstwa, pomówienia i kalumnie. To bardzo boli. Zdarza się że młodzi ludzie, nawet praktykujący, żyją w związkach partnerskich, bez ślubu, i to przy wyraźnym sprzeciwie wierzących rodziców czy dziadków. (udało się kilka par doprowadzić w tym roku do uregulowania swego statutu i zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego) w dobie pandemii wyszły sprawy naszej wiary ( z jednej strony jestem wierzący a drugiej uznaję aborcje i związku LGBT itp.)Niż demograficzny i proces starzenia się parafii, migracja zarobkowa i bezrobocie.

Co zrobiliśmy w tym Roku w naszej Parafii

renowacja ołtarza głównego

pielęgnacja drzew koło Kościoła

wyremontowanie 2 łazienek na plebani.

zakup ołtarzy na Boże Ciało – rodzice dzieci I komunijnych i bierzmowanych.

Plany na przyszłość

Parking przy cmentarzu i plebani

poszukujemy kościelnego

Podziękowanie

„Bóg zapłać” Księdzu Kanonikowi Włodzimierzowi za dobrą współpracę który mimo emerytury chętnie pełni trudną posługę w konfesjonale i przy ołtarzu za Jego rady i doświadczenie kapłańskie.

Ks. Wikariuszowi Mateuszowi dziękujemy za dobrą współpracę za otwarte serce do pracy Za katechizacje za prowadzenie ministrantów i KSM – u w naszej Parafii. Za angażowanie się w prowadzeniu parafialnego Fb.,za przygotowanie różnych uroczystości kościelnych.

„Bóg zapłać” paniom które pomagają na kuchni Justynie, Lucynie i P. Gieni, Joli –(za przygotowanie wszelkich podziękowań dla Gości w sposób artystyczny)paniom i Panom z Przyjaciół Oblubieńca – Bogusi, Bogusi, Lucynie, Eli, Ewie, Tadeuszowi, Krzysztofowi, Franciszkowi,Organiście p. Heniowi. Osobom sprzątającym kościół oraz starającym się o wystrój naszej świątyni. Dziękuję za tworzenie prawdziwie rodzinnej atmosfery i odpowiedzialną posługę, za troskę o wystrój naszego kościoła.

Dziękuję ministrantom, Kołom Żywego Różańca, Scholi, studentom, Szkolnemu Kołu Misyjnemu

Bóg zapłać Radzie Parafialnej za pomoc, życzliwość i dobrą współpracę na rzecz naszej Parafii. Wszystkim parafianom za okazywanie życzliwość, dobroci serdeczności, za wszystkie dary które ofiarujecie na rzecz kuchni na plebani. Z serca Wam dziękujemy.

Bóg zapłać chorym za modlitwę. Jeszcze raz dziękuję wszystkim darczyńcom i przyjaciołom naszej parafii.

Proszę także o wybaczenie. Jeśli kogoś w czymkolwiek uraziłem, zraniłem, zawiodłem czy zgorszyłem serdecznie przepraszam.

Wszystkim życzę błogosławieństwa i opieki Niepokalanej w Nowym Roku 2022.