III niedziela Adwentu – Gaudete (12.12.2021 r.)

1.      Dziś III niedziela Adwentu – Gaudete – Radości. (kolor ornatu różowy) Bo Pan jest blisko. Rozpoczynamy  również Kwartalne Dni Modlitw  o życie chrześcijańskie Rodzin

3.     Dziś  rozpoczęliśmy rekolekcje w naszej Parafii.  Prowadzi je Ks. dr Jarosław Przytuła – Rektor naszego seminarium w Lublinie.  Msze św. w poniedziałek i we wtorek będą odprawiane w kościele parafialnym o 9:00  i o 16:00, w kaplicach – w Chyżowicach o 11:00 a w Majdanie Wielkim o 14:00. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i we wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. Zachęcamy do licznego udziału w tych ćwiczeniach duchowych. Taca z  wtorku bedzie przeznaczona dla Ks. Rekolekcjonisty jako wynagrodzenia za głoszenie rekolekcji. Tą sprawę polecam waszej życzliwości i ofiarności

4.      W czwartek 16 grudnia rozpoczynamy  nowennę przed uroczystością Narodzenia Pańskiego. Będziemy ją śpiewać codziennie 20 minut przed godziną 7:00. A w niedzielę 15 minut przed Mszą o godz. 12:00 Zachęcamy do uczestnictwa.  A wcześniej 11:20 proszę odmówić różaniec. Od piątku 17 grudnia wchodzimy w 2 etap Adwentu  jako bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

5.      Roraty w tym tygodniu odprawiamy w poniedziałek, we wtorek w środę o 16:00, a w pozostałe dni  o 7:00 rano. Zachęcamy do przychodzenia na roraty wszystkich Parafian a w  szczególności dzieci klas III i młodzież klas VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania .

6.     Bardzo dziękuje za posprzątanie Kościoła osobom z Molodiatycz  i ofiarę na kwiaty zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 proszę następne osoby z kolejki z Mołodiatycz.  Dziękujemy również ministrantom za odśnieżenie terenu wokół kościoła.

7. Rok formacyjny: Ceremoniarze, Lektorzy, Ministranci starsi  – zbiórka w sobotę o 10:00. Ministranci Młodsi  – sobota o godz. 11:00. KSM – sobota godz. 18:00. Schola – po Mszach wieczorowych o godz. 16:00  w czasie rekolekcji. Serdecznie zapraszamy. 

9. Bóg zapłać za ciasto, mięso, warzywa i wszelkie produkty ofiarowane do  kuchni na rzecz naszej Parafii.

10.  Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ołtarz, które wpłynęły w tym tygodniu.