XXIV niedziela zwykła (12.09.2021r.)

1.     Dziś XXIV niedziela zwykła. Taca na WSD naszej Diecezji. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania oraz Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Dziś w Warszawie  Beatyfikacja Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Czackiej. Transmisja o godz. 12:00 w TV.  Za tydzień w niedzielę (19.09) w Kościele w Polsce przeżywać będziemy 55. Dzień Środków Społecznego i  puszka przeznaczona na potrzeby Katolickiego Radia Zamość. Msza święta dziękczynna, za beatyfikacje Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Czackiej  pod przewodnictwem Pasterza diecezji, ks. bp Mariana Rojka, sprawowana będzie w niedzielę (19.09) o godz. 18.00 w Katedrze Zamojskiej. Po Eucharystii nastąpi koncert chóru Ale Cantare. Serdecznie zapraszamy do udziału kapłanów i wszystkich wiernych.

2.     W poniedziałek 13 września kolejne Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17:00. Zapraszamy dzieci młodzież i osoby dorosłe do uczestnictwa. Szczególnie klasy III przygotowujące się do I komunii św.  i klasy VIII przygotowujące się do bierzmowania. We wtorek  14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Niech będzie to dzień podkreślenia, że Krzyż w naszym życiu zajmuje szczególne miejsce. Otoczmy troską również krzyże przydrożne. W środę  15 września wsp. MB Bolesnej. W czwartek 16 września wsp.  św. Męczenników Korneliusza i Cypriana. W piątek 17 września  o godzinie 8:00 – wyjazd reprezentacji grup duszpasterskich na pielgrzymkę do Zamościa z ks. Mateuszem. Należy wziąć ze sobą strój sportowy na zmianę. W sobotę 18 września święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.

3  Za Tydzień  odpust w kościele filialnym w Majdanie Wielkim. Suma odpustowa o godz. 12:00.

4.     Za tydzień taca inwestycyjna na potrzeby naszej Parafii.

5.     Dziękuje za posprzątanie Kościoła osobom z  Drogojówki i  ofiarę na kwiaty 80 zł. Na sobotę na godz. 9:00 proszę następne osoby z Drogojówki do posprzątania kościoła.

6.     Rok formacyjny: Przyjaciele Oblubieńca –  środa godz. 17:00.  Ceremoniarze, Lektorzy Ministranci starsi sobota godz. 10:00,  monstrancji młodsi – sobota godz. 11:00,  KSM – sobota godz. 18:00 i Schola według własnego harmonogramu. Zaproszenie na ww. spotkania jest kierowane do wszystkich dotychczasowych członków jak również sympatyków i zainteresowanych. Zapraszamy chętnych do KSM-u i Liturgicznej Służby Ołtarza.