XXIII niedziela zwykła (05.09.2021r.)

1.     Dziś XXIII niedziela zwykła. Gościmy w naszej Parafii KRZ wraz Dyrektorem Ks. Dr Sylwestrem Zwolakiem., który jest również Dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego i od niedawna Proboszczem w Złojcu. Dziękujemy za wspólna modlitwę i za wygłoszone Słowo Boże. 

2. We wtorek w wigilię naszego odpustu msza św. na cmentarzu o godz. 17:00. O godz.16:15 rozpoczniemy różaniec wypominkowy (kartki wypominkowe proszę pobrać w przedsionku Kościoła). W środę Odpust w naszej Parafii ku czci Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej) – jest to jedno z najstarszych świat maryjnych. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 8:30 i suma odpustowa o godz. 12:00. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego. Sumę odprawi i kazanie wygłosi Ks. Dr Piotr Brodziak – dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej w naszej Kurii w Zamościu. Strażaków proszę o przygotowanie i poprowadzenie procesji. Dziewczynki do sypania kwiatków. Proszę rodziców aby zwolnili swoje dzieci ze szkoły z tych godzin południowych aby mogły wziąć udział w odpuście. (uzgodnione z P. Dyrektorkami)

3.     19 września  Dożynki Diecezjalne w Krasnobrodzie.

5.     Za tydzień taca na WSD naszej Diecezji 

6.     Dziękuje za posprzątanie Kościoła osobom z Drogojówki.  Ofiara na kwiaty 160 zł. Na  na sobotę na 9:00 proszę kolejne osoby z Drogojówki  do posprzątania kościoła.

7 Dziękuje P. Leszkowi Żołdakowi i P. Adamowi Bornemu  za umycie elewacji plebani od podwórka. Bóg zapłać. Dziękuje scholii za uporządkowanie pakamerki przy chórach i  stryszku  przy kaplicy pogrzebowej. Bóg zapłać.

8. Spotkanie ministrantów starszych w sobotę o godz. 10:00 a  młodszych o godz. 11:00. Spotkanie KSM –u w sobotę o godz. 18:00. Spotkanie scholi według własnego harmonogramu.