XXII niedziela zwykła ( 29.08.2021 r.)

1.      Dziś XXII niedziela zwykła. I dożynki Gminno- Parafialne o godz. 12:00 w kościele parafialnym.  O godz. 11:30 – zbiórka delegacji przy kościele

2.     Od września będziemy odprawiali Msze św. poranne o godz. 7:00 i 7:30 a w środy z nowenna o godz. 17:00.  W środę 1 września rozpoczynamy nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Zapraszamy na godz. 8:30 na Mszę Św. Dyrekcję, Nauczycieli, Wychowawców uczniów i rodziców naszych Szkół. 1 września wspominamy również 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Modlimy się o pokój na świecie oraz wszystkie ofiary wojny. W piątek 3 września wsp. św. Grzegorza Wielkiego. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca wrześniaChorych będziemy odwiedzać w piątek od godz. 9:00 rano. Msze św. w pierwszy piątek miesiąca o 7:00. 7:30  i 17:00. W kaplicach o 15:00. Msza św. o godz. 17:00 w i piątek miesiąca będzie odprawiana za wszystkie grupy duszpasterskie z naszej Parafii i rozpoczynać będzie nowy rok formacyjny. Zapraszamy wszystkie osoby z tych grup na wspólną modlitwę. Prosimy dzieci i młodzież do skorzystania ze spowiedzi świętej w pierwszy piątek miesiąca z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Obowiązek pierwszych piątków miesiąca od września maja klasy IV i klasy VIII przygotowujące się do sakramentu bierzmowania. Książeczki do odprawienia I piątków miesiąca klasy IV otrzymają w dniu spowiedzi. W pierwszą sobotę miesiąca Msze św. o 7:00, 7:30 i 17:00. Na 17:00 zapraszam KŻR z naszej Parafii na nieszpory, Mszę św. nabożeństwo i zmianę tajemnic Różańcowych. W niedzielę 5 września będziemy gościć KRZ w naszej Parafii. Będzie to niedziela radiowa.  Taca z tej niedzieli będzie przeznaczona na KRZ. Również z tego dnia puszka na Afganistan.

3.      Czas wakacyjnego odpoczynku dobiegł końca. Warto zastanowić się jak wykorzystaliśmy ten czas.

4.      Bardzo dziękuję za posprzątanie i udekorowanie Kościoła osobom z Leopoldowa. Proszę następne osoby z Drogojówki. Proszę o więcej osób- sprzątanie przed odpustem.

5. Nauki przedmałżeńskie- 4 września o godz. 15.00 zapraszamy narzeczonych którzy chcą zawrzeć sakramentalny związek małżeński do końca tego roku.