X Niedziela Zwykła ( 6.06.2021 r.)

1.     Dziś X niedziela zwykła. Trwa oktawa Bożego Ciała i procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. 

2.     We wtorek 8 czerwca wsp. św. Jadwigi Królowej. We czwartek 10 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. wraz z procesją do 4 ołtarzy wokół kościoła o godz. 18:00. Proszę o przygotowanie kwiatów do ołtarza i rozstawienie ołtarzy następujące wioski: Chyżowice, Majdan Wielki, Trzeszczany Pierwsze i Trzeszczany Drugie. Proszę dziewczynki do sypania kwiatów, strażaków o przygotowanie procesji. Na zakończenie oktawy będzie również błogosławienie wianków i błogosławienie dzieci. Zapraszam dzieci do błogosławieństwa i te małe i te duże. Dla tych którzy chodzili przez cały czas oktawy do Kościoła będą niespodzianki. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Modlimy się o uświęcenie kapłanów. W tym dniu nie ma postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W sobotę 12 czerwca wsp. Niepokalanego Serca NMP, tego dnia w Zamościu odbędzie się Zamojski Dzień Papieski.

3.     Trwają nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy po Mszy św. wieczorowej o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 11:40 (przed sumą). Serdecznie zapraszamy.

4.     Za tydzień na sumie Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszam dzieci młodzież i wszystkich parafian do licznego uczestnictwa. Za tydzień również odpust w Uchaniach ku czci św. Antoniego. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.  

5.     Bardzo dziękuję za posprzątanie i udekorowanie Kościoła rodzicom młodzieży bierzmowanej i rodzicom  dzieci rocznicowych. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 proszę o posprzątanie i udekorowanie Kościoła  osoby z Bogucic.

6.     W sobotę o godz. 10:00 spotkanie ministrantów starszych i lektorów a o 11:00  spotkanie ministrantów młodszych. Spotkanie KSM –u w sobotę o godz. 18:00. Spotkanie Przyjaciół Oblubieńca w środę o godz. 18:00, Próba scholi wg. własnego harmonogramu. Serdecznie zapraszamy.