Niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (30.05.2021 r.)

  1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy – kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Odpust w naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 12:00. Sumę odprawi i kazanie wygłosi Ks. dr. Sylwester Zwolak – dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego naszej Kurii.  Serdecznie dziękuje Ks. Sylwestrowi za wspólną modlitwę i za wygłoszone Słowo Boże. Dziękujemy Kapłanom obecnym na naszym odpuście. Dziękuje strażakom, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatki, scholi, P. Organiście i P. Kościelnemu.

2.      W poniedziałek  31 maja święto Nawiedzenia NMP. We wtorek 1 czerwca wsp. św. Justyna. Tego dnia po mszy o godz.. 18:00  rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.  Będziemy je odprawiać po Mszy św. wieczorowej o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 11:30 (przed sumą). Serdecznie zapraszamy.

3.      W czwartek 3 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) Msze św. w kościele parafialnym o godz. 8:30 i suma o godz. 11:00 z procesją do 4 ołtarzy.  I jeszcze będzie dodatkowa Msza św. chrzcielna o  godz. 14:00. Procesja w tym roku pójdzie w stronę Hrubieszowa. Proszę o przygotowanie ołtarzy, strażaków o przygotowanie procesji i dziewczynki do sypania kwiatków. Tego dnia również w naszej Parafii Rocznica I komunii św., dzieci klas IV. Msze św. w kaplicach w Boże Ciało o godz. 7:00. Przez całą Oktawę będziemy organizować procesje z Najświętszym sakramentem wokół kościoła. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów przez cały tydzień do zakończenia Oktawy. 

4.      W tym tygodniu przypada I  czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca czerwca.  W I piątek od godz. 10:00 będziemy odwiedzać chorych w domach. Msze św. w I piątek miesiąca o godz. 8:00, 8:30, i o 18:00, w kaplicach o 16:00. W I sobotę miesiąca o godz. 18:00 I  nieszpory z niedzieli, Msza św. z formularzem niedzielnym i nabożeństwo pierwszo-sobotnie. Zapraszamy KŻR z całej Parafii do uczestnictwa. Po zakończeniu  nabożeństwa zmiana tajemnic różańcowych. 

5.      Bardzo dziękuję za posprzątanie i udekorowanie Kościoła osobom z Józefina. Ofiara na kwiaty 200 zł.  Bóg zapłać. Na środę na godz. 9;00 proszę rodziców młodzieży bierzmowanych i rodziców dzieci rocznicowych o posprzątanie i udekorowanie Kościoła.

6.  31 maja w poniedziałek  o godz. 9:00 – sprzątanie przez rodziców bierzmowanych  obejścia kościoła i plebanii. W poniedziałek o 18:00 ostatnia próba bierzmowanych. W środę o godz. 17:30 spowiedź młodzieży bierzmowanej, ich rodziców, świadków i rodzin. W środę o 16:30 zbiórka wszystkich ministrantów przed Bożym Ciałem – obowiązkowa! W piątek o 16:45  zbiórka wszystkich ministrantów przed bierzmowaniem. W sobotę zbiórka tylko dla młodszych ministrantów o 10:00 (zapraszamy nowych ministrantów).  Próba scholii w środę o 18:00.

7.      W sobotę 29 maja (wczoraj)  bp Marian Rojek udzieli święceń kapłańskich sześciu diakonom, absolwentom Wyższego Seminarium Duchownego. Życzymy im świętości na tej drodze i modlimy się o powołania z naszej Parafii.

8.      Kustosz Sanktuarium MB Krasnobrodzkiej, ks. prał. dr Eugeniusz Derdziuk zaprasza wzorem lat ubiegłych, w Święto Nawiedzenia NMP, na Mszę św. sprawowaną w intencji osób chorych, która będzie sprawowana w poniedziałek, 31 maja 2021 r. o godz. 10.00. w Krasnobrodzie.