Niedziela – Zesłanie Ducha Świętego ( 23.05.2021 r.)

1.     Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego (po ostatniej Mszy św. paschał umieszcza się przy chrzcielnicy a z krzyża zdejmuje się czerwoną stulę. Za pobożne i publiczne odmówienie Veni Creator można dzisiaj uzyskać odpust zupełny. Dzisiejsza taca na budownictwo sakralne

2.      Jutro w poniedziałek 24 maja święto NMP Matki Kościoła – drugi Dzień Zielonych Świąt. Msze św. tylko w kościele parafialnym o 8;00  8:30 i o godz. 18:00. Tego dnia również poświecenia Krzyża koło państwa Daruków. Dziękuje rodzinie Gałków za zajecie się tym krzyżem. Bóg zapłać.

3.     W środę 26 maja wsp. św. Filipa Nereusza i Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach w modlitwie . W czwartek 27 maja –  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kaplana. W sobotę 29 maja  wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej . I o godz. 18:00 msza św. na cmentarzu parafialnym przed odpustem. O godz. 17:20 rozpoczniemy różaniec wypominkowy.  Tego dnia również świecenia kapłańskie w katedrze w Zamościu o godz. 10:00.

4.     W przyszła  niedzielę  odpust parafialny ku czci Trójcy Przenajświętszej w naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 12:00. Sumę odprawi i kazanie wygłosi Ks. dr. Sylwester Zwolak – dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego naszej Kurii.  Serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa w święcie naszej Parafii. Msze św. w kaplicach o godz. 7:00. Zapraszam strażaków do poprowadzenia procesji, dziewczynki do sypania kwiatków. (Zachęcam żeby było jak najwięcej dziewczynek do sypania kwiatków – prośba do rodziców).

5.     Komunia rocznicowa dzieci klas IV będzie w naszej Parafii 3 czerwca w Boże Ciało o godz. 11:00. Zapraszam dzieci klas IV i rodziców na spotkanie 26 maja (środa) na godz. 17:00.

6.     Trwają nabożeństwa majowe, które odprawiamy po Mszy św. wieczorowej o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 11:30 (przed sumą). Serdecznie zapraszamy.

7.     Bierzmowani –  próba : 24 maja (poniedziałek) o godz. 17:00 i 28 maja (piątek) po Mszy wieczorowej o godz. 18:00.

8.     Zbiórka starszych ministrantów –  sobota godz. 17:00. Spotkanie KSM- u w sobotę o 18:00. Spotkanie Przyjaciół Oblubieńca w środę o 18:00. Próba scholi według własnego harmonogramu. 

9.      Bardzo dziękuję za posprzątanie Kościoła osobom z Józefina. Ofiara na kwiaty – 50 Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 proszę następne osoby z Józefina – (więcej osób) –   ostatnia kolejka aby ogarnąć kościół i wokół kościoła przed odpustem

10.    Dziękuje Wojtkowi i Piotrkowi Wołk za pomoc przy ścięciu brzózek. Można zawsze na Was liczyć. Bóg zapłać.

11.    Dziękuje również wszystkim  na czele z ks. Matuszem którzy wczoraj w wigilię Zielonych Świątek  wzięli czynny udział. Bóg zapłać.