V Niedziela Wielkiego Postu ( 21.03.2021 r.)

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. I Niedziela Męki Pańskiej dawniej zwana Niedzielą Czarną. Zostały zasłonięte krzyże.  Dziś puszka na KRZ  Rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Prowadzi je ks. pułk. dr.  Eugeniusz Łabisz. Szczegółowy program również znajduje się na stronie internetowej parafii i na Fb. Poniedziałek, wtorek i środa. Msze św. o godz. 9:00 w kościele parafialnym( z udziałem dzieci i młodzieży), 12: 00 w Chyżowicach, o 15:00 w  Majdanie Wielkim i o 16:30 w kościele parafialnym.  Spowiedź – w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. W czasie rekolekcji dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z dowozu autokarem szkolnym w reżimie sanitarnym  wg  harmonogramu: Bogucice 8:15, Korytyna 8:25, Mołodiatycze 8:30, Józefin, 8:35, Majdan Wielki 8:40, Drogojówka 8:45, Trzeszczany 8:50. Powrót po zakończonej Mszy św. w odwrotnej kolejności. Dzieci w tych dniach są zwolnione z nauczania zdalnego i mają w obowiązku uczestniczyć w rekolekcjach przy zachowaniu wszelkich norm sanitarnych. (będzie sprawdzana obecność) Deklaracje dla bierzmowanych i rozpoczęcie przygotowania dla klas 7 (złożenie deklaracji w środę)

2.   W czwartek uroczystość Zwiastowania NMP.  Msze św. o 8:30 i o 16:00. Tego Dnia obchodzi się w Kościele Dzień Świętości Życia. I Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dla  chętnych będzie możliwość dokonania adopcji duchowej po każdej Mszy św.  

3.    W piątki Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16:00 a później Msza św. W niedzielę zaś Gorzkie Żale przed sumą o godz. 11.30 wraz z kazaniem katechizmowym. Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież osoby dorosłe do uczestnictwa w tych wielkopostnych nabożeństwach.

4.    Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. jest to również Światowy Dzień Młodzieży

5.    Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła. Ofiara na kwiaty 140 zł. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 rano proszę następne osoby z Trzeszczan.

6.   Tygodnik Niedziela – 6 zł. Paschaliki i baranki w cenie 6 zł. Dochód z zakupu baranka i paschalika przeznaczony jest dla dzieci z ubogich rodzin.

7.    27 marca br. (sobota)  o godz. 15:00 w kościele odbędą się nauki przedmałżeńskie. Zapraszamy chętne pary do uczestnictwa. Nauki odbędą się w reżimie sanitarnym. W ramach nauk – spotkanie z Panią Adrianną z poradni rodzinnej i katechezy przedmałżeńskie z księdzem.

8.   W sobotę o godz. 10:00 spotkanie ministrantów starszych i lektorów a o 11:00 spotkanie ministrantów młodszych. Spotkanie KSM –u w sobotę o godz. 18:00. Spotkanie scholi w piątek po Mszy św.   Spotkania odbywają się w Kościele. Serdecznie zapraszamy.

 9. Zbieramy na kwiaty do Grobu Pańskiego, za które składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. W tym tygodniu z soboty na niedzielę będziemy zmieniać czas na letni. Zegarki będziemy przesuwać o godzinę do przodu z 2 na 3.