VI Niedziela zwykła (14.02.2021 r.)

1.         Dziś VI Niedziela Zwykła.  Po sumie spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i rodziców. Obecność obowiązkowa. Dziś Kościół rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2.         W tym tygodniu przypada: Środa Popielcowa która rozpoczyna 40 – dniowy okres Wielkiego Postu- Msze św. z posypaniem głów popiołem w kościele parafialnym o godz. 8:30 i 16:00 a w kaplicach o 15:00. (W tym dniu obowiązuje nas post ścisły: ilościowy – 2 posiłki lekkie i 1 do syta obowiązuje od 18 roku życia do 60. Post jakościowy – nie spożywamy pokarmów mięsnych od 18 roku życia do końca życia.) Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16:00 a później Msza św. o godz. 16:30. W niedzielę Gorzkie Żale przed sumą o godz. 11:30. A różaniec o 10:00 przed Mszą św. o 10:30.  Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież osoby dorosłe do uczestnictwa w tych wielkopostnych nabożeństwach, które mają nas przygotować do świąt wielkanocnych. Szczególnie młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania i dzieci do I Komunii św. Za każdorazowe odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskiwać odpusty zupełne.

3.         Za tydzień Taca inwestycyjna na potrzeby naszej Parafii

4.         Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła osobom z Trzeszczan  i ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 9:00 rano proszę następne osoby z kolejki z Trzeszczan.

5.         Modlitwa za kapłanów w Wielkim Poście

6.          W sobotę o godz. 10:00 spotkanie ministrantów starszych i lektorów a o 11:00 spotkanie ministrantów młodszych. Spotkanie KSM –u w sobotę o godz. 17:30. Spotkanie scholi według własnego harmonogramu. Serdecznie zapraszamy.